VCHODOVÉ DVEŘE OD FIRMY DOMIVO NÁCHOD

Vchodové dveře – funkce, konstrukce, materiály

obrázekBytoví designéři se shodnou na tom, že vchodové dveře jsou jedním z nejdůležitějších designových prvků bytu nebo domu. Jejich vzhled a stylová návaznost nejen na prvky vnější fasády domu, ale i převládající styl v regionu nebo obci, všechno jsou podvědomé signály, které vchodové dveře vysílají na kolemjdoucí a případné návštěvy. Ano, jak bylo napsáno na mnoha dalších místech, vchodové dveře jsou vizitkou jejich majitele. Konzervativní, bytelné, designově odlehčené, nebo extravagantní – vchodové dveře mohou být takové, jaký je majitel bytu. Je však design na prvním místě? Co by měly vchodové dveře kromě adekvátního vzhledu splňovat?

Bezpečnost především

I nejlevnější vchodové dveře musejí splňovat určité minimální požadavky pro zabránění nežádoucí návštěvě nenechavců. S tím, jak roste kvalita vchodových dveří směrem k exkluzivnějším kategoriím, přibývají další prvky pasivního zabezpečení, jako druhý nezávislý zámek, tříbodová petlice, zarážka (hřib) proti vysazení, bezpečnostní zámkové vložky a podobně. Pokud mají být jedny vchodové dveře jedinou bariérou mezi Vaší útulnou předsíní a vnějším světem, věnujte zabezpečení dostatek pozornosti a nebojte se zeptat na podrobnosti.

Tepelně izolační vlastnosti

Zejména pro vchodové dveře do rodinných domů platí nyní velmi přísná pravidla hodnot tepelného odporu. Pryč jsou doby, kdy měly rodinná stavení velkoryse koncipovaná zádveří, která sloužila jako další izolace před zimou a vlhkostí. Dnes je prostor drahý a tak je na tepelně, ale i zvukově izolační vlastnosti vchodových dveří kladen velký důraz. Výplň dveří je řešena z tepelně izolačních materiálů, ať už jde o odlehčenou dřevotřísku, nebo účinnější tepelně izolační pěnové desky. Konstrukce dveří, zárubní a prahů eliminuje tepelné mosty. Zasklení je většinou řešeno rámečky s izolačním dvojsklem, nebo dokonce trojsklem.

Povrchové materiály a úpravy

Vchodové dveře jsou neustále vystaveny vnějším povětrnostním vlivům, vlhkosti, mrazu, ostrému slunci, často oddělují prostory o výrazně odlišné teplotě a vlhkosti. Pokud se nemají po první zimě pokroutit a ztratit většinu svých konstrukčních vlastností, musejí mít vchodové dveře velmi dobrou povrchovou úpravu při všech použitých materiálech.

U nejlevnějších plastových dveří by člověk čekal největší odolnost proti povětrnostním vlivům, ale nemusí to být úplně pravda. Zejména plastové vchodové dveře s barevným dekorem mohou výrazně trpět na prudkém slunci. Mnohem lépe jsou na tom vchodové dveře s povrchovou úpravou vysokotlakým laminem nebo fólií. Vrstvené sendviče izolačních a výztužných materiálů propůjčují za stále dobrou cenu vlastnosti masivního dřeva i lehčím konstrukcím.

Ve vyšší cenové kategorii potom najdeme vchodové dveře s převahou přírodního dřeva. Vrstvený lepený rám nese termoizolační panely a přikrytý je většinou opět vrstvenou deskou z poctivého borového nebo dubového dřeva. Takový povrch přirozeně vyžaduje více vstev kvalitních lazur a laků v bohaté barevné škále.

AGMAR DŘEVĚNÉ DVEŘE

Dřevěné vchodové dveře Agmar otevírají cestu do našich domovů. Dveře jsou bránou, která nás nemá jen izolovat od světa shonu a hluku v ulicích, ale měly by nám dodat pocit bezpečí a kvality. Venkovní dveře mohou rovněž svědčit o prestiži Vašeho domu. Speciálně vyztužená konstrukce a vysoce kvalitní materiál borovice nebo dub o tloušťce 68, 78 a nově i 88mm zaručuje spolehlivost po dlouhá léta. Výplně dřevěných dveří je zajištěna izolačním panelem, který má koeficient tepelné vodivosti 1,2–1,5W(m2K). Dveře jsou vyráběny na míru do rozměru šířky 1020 a výšky 2100mm. V případě větších rozměrů se cena dopočítává dle aktuálního rozměru.

Katalog interiérových dveří MIKEA

Katalog interiérových dveří BENEDOOR