Dřevěné podlahy z prken

|
22.3.2023

Když se řekne dřevěné podlahy z prken, možná si vybavíte nějakou chaloupku v lesích kdysi dávno. Ovšem dřevo je jedním z nejoblíbenějších a také nejkvalitnějších materiálů, které nikdy nevyjde z módy. I proto patří mezi nejstarší a nejoblíbenější typy podlah. Pravda, trochu se změnila jeho úprava, a tak je prknová podlaha k dostání i v hladkém či kartáčovaném povrchu. Také se v dnešní době už téměř nedodává v masivu, ale jako vícevrstvá dřevěná podlaha.

Dřevěné podlahy z prken na chatu i do moderních domů

Dřevěné podlahy už ale dávno nepřibíjíme hřeby, ale nejčastěji je lepíme pomocí kvalitních lepidel, případně pokládáme plovoucím způsobem.
I proto se podlaha z prken hodí jak na chalupu, do bytu a dokonce i do do moderních novostaveb. Milovat ji budete pro její krásu, přírodní vzhled a vlastnosti.

Chci nezávazně poptat 

Hoblovaná prkna z měkkého i tvrdého dřeva

Klasická prkna jsou do interiéru praktičtější hoblovaná. Mohou být jak z měkkého dřeva jako je smrk, borovice nebo modřín, tak i z tvrdého dřeva, kterým je například dub. Podlaha z tvrdého dřeva je dražší.

  • délka prken se pohybuje od 1 až do 3 metrů délky, případné parkety a vlisy mají délku okolo 50 - 70 centimetrů
  • ideální šířka prken se pohybuje mezi 12 – 15 centimetry, ale běžně se prodávají i 19 – 24 centimetrů
  • tloušťka prken se pohybuje v rozmezí od 12 do 15 milimetrů u vícevrstvých podlah

Naše doporučení

Dle našich zkušeností nejvíce prodáváme a realizujeme zakázky na vícevrstvé podlahy - dvouvrstvé nebo třívrstvé, přičemž podlahy z 99 % doporučujeme lepit a z 99 % se jedná o dub v různých povrchových úpravách – olej, lak, kartáčovaná prkna, mořená do různých odstínů, a jejich cena a kvalita se dělí čistotou dřeva (počet suků a vytmelených prasklin).


Výhody dřevěné podlahy

Dřevěná vícevrstvá podlaha je tolik ceněná právem, protože má spoustu výhod. Vydrží vám po celý život, můžete ji renovovat, brousit, opravovat, nalakovat. Je odolná, praktická a její údržba je velmi jednoduchá. Dalším plusem je její exkluzivní, elegantní a jedinečný vzhled a přírodní teplý materiál. Také má perfektní izolační vlastnosti a je ideální pro podlahové topení.

Nehodí se do koupelny a do vlhka

Ovšem buďme fér a přiznejme, že i dřevo má, stejně jako každý jiný materiál, několik nevýhod. Například se nehodí do místností, kde je zvýšená vlhkost - tedy do koupelen. Také jsou na ní patrné známky slunečního záření.

Více o dřevěných podlahách

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.