Hliníková okna ocení i další generace

|
28.11.2019

Máte rádi věci, co opravdu vydrží? Chcete mít úsporná okna, která nebudete muset nikdy měnit? Chcete mít dům plný světla? Pokud jste odpověděli ano, jsou pro vás hliníková okna jasnou volbou. Navíc přinášejí mnoho dalších výhod. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

V čem je síla hliníkových oken?

Plastová okna jsou nejrozšířenější a oblíbená pro svoji příjemnou cenu. Dřevěná okna jsou neodmyslitelnou součástí rekonstrukce starších budov a požadavkem klientů, kteří preferují přírodní materiály.

A hliníková okna? Tady je 8 důvodů, proč je zkrátka musíte mít.

  • Životnost 80 - 100 let - Za tato okna vám poděkují vaše děti i vnoučata (plastová okna si žádají výměnu přibližně po 20 - 50 letech podle kvality zpracování).
  • Využití u velkých prosklených ploch - Zasklívání trojsklem je již standardem a díky pevnosti hliníku není problém s nosností rámu i u velkoplošných oken, kdy se do rámu vsazují tři skleněné tabule. Nejčastěji se používají v kombinaci posuvných rámů u prosklených stěn a prosklených fasádních systémů.
  • Tvarová stálost - Poloviční roztažnosti hliníku oproti plastu zabraňuje prohýbání okna při změně teploty (tzv. bimetalický efekt).
  • Vhodné řešení pro nízkoenergetické stavby - Špičková hliníková okna s více komorami bez tepelného mostu vyhovují podmínkám nízkoenergetických staveb.
  • Moderní a elegantní vzhled - Hliníková okna patří mezi oblíbený stavební prvek nejen u architektů.
  • Tepelně izolační vlastnosti - Z pohledu materiálu má hliník nižší index prostupnosti tepla než plast. Tato nevýhoda se však ztrácí výběrem vhodného typu rámů a použitím trojskla. V takové variantě jsou tepelné ztráty srovnatelné jako u platových oken nejvyšší kvality.
  • Velmi vysoká odolnost v náročném prostředí - Tam, kde dřevo a plast nestačí, hliník lehce odolá náročným povětrnostním podmínkám i velkým tepelným výkyvům.
  • Životní prostředí - Okna z hliníku jsou po dosloužení 100% recyklovatelná.

Hliník k novostavbám zkrátka patří

Další výhodou nejen u nových staveb je použití hliníku skrze celou stavbu, čímž se celý zhled budovy sjednotí. Hliníková okna a dveře lze doplnit hliníkovou terasou či přístřeškem. Přestože jsou nejoblíbenější barvy okenních rámů v šedých odstínech, lze vybírat z široké palety RAL barev, a tak okna i dveře přizpůsobit celkovému interiéru i exteriéru na míru.

Ceny hliníkových oken

Jak jsme už zmínili, cena hliníkových oken je ze všech materiálů nejvyšší. Důvodem je náročné technologické zpracování materiálu, avšak vložené náklady se vám vrátí nejen na dlouhé životnosti, ale také úspoře energií. Máte zájem o nezávaznou cenovou nabídku? Napište nám...

Chci nezávazně poptat 

Dopřejte si luxus hliníkových oken

V DOMIVO máme skvělé zkušenosti s výrobci hliníkových oken. Zastavte se v naší kamenné prodejně v Náchodě, kde si společně prohlédneme nejen vzorníky, ale také ukázky technologického zpracování rámu. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, přijedeme za vámi a celý projekt osobně projdeme. Hliníková okna a dveře jsou špičkou a víme, že s nimi budete maximálně spokojeni nejen vy, ale i díky dlouhé životnosti i vaše děti a vnoučata. Navíc jsou okna plně recyklovatelná. Hliníková okna jsou zkrátka okna budoucnosti.