Interiérové dveře se zárubní

|
25.4.2022

Plánujete rekonstrukci či zařízení nového interiéru? V tom případě budete jistě řešit také interiérové dveře se zárubní. Existuje několik typů, které se liší nejen vzhledem, ale také cenou, kvalitou a v neposlední řadě i životností.

Jak vybrat interiérové dveře se zárubní?

Zárubeň (hovorově futro či futra) má tvar rámu, který pevně ohraničuje otvor dveří ve stěně. Nad zárubní je ve stěně nosný překlad, aby byla zajištěna bezpečnost a statika stěny. Zárubeň zároveň slouží k zavěšení a k pohybu dveřního křídla. Při výběru interiérových dveří se zárubní je nejprve důležité rozhodnout, na kterou stranu se budou dveře otevírat, kde budou umístěné závěsy (panty) a jaký typ dveří a zárubní zvolíme.

Nezávazně poptat

Typy zárubní

V základu dveřní zárubně dělíme podle materiálu. Nejčastěji se jedná o tradiční ocelové zárubně a dále o dřevěné zárubně (například oblíbené obložkové). Existují zárubně i z plastu a hliníku. Dále dělíme zárubně podle způsobu osazení ve stěně, což ovlivňuje celkový vzhled dveří.

  • Tradiční zárubeň pro dveře s polodrážkou – nejčastější řešení, kdy zárubeň vystupuje ze stěny a samotné dveře zapadají do zárubně z poloviny.
  • Zárubeň pro dveře bez polodrážky – v tomto případě je rám zárubně na stěně přiznaný, ale dveře zcela lícují se zárubní.
  • Zapuštěná a polozapuštěná zárubeň – jedná se o moderní řešení, kdy je zárubeň buď ve stejné úrovni jako stěna, nebo je zcela skryta pod omítkou.

Typy interiérových dveří

Interiérové dveře nabízíme od renomovaných evropských výrobců Vasco, Sepos, Erkado, Pol-Skone, Masonite, Porta a Verte. Materiálů a zpracování je celá řada. Nejčastěji se jedná například o celodřevěné dveře, dále voštinové výplně či výplně z dřevotřísky, které jsou doplněny povrchovou úpravou – PVC folie, lamináty, dýhy, laky a další. Při výběru dveří vždy doporučujeme návštěvu naší vzorkovny, kde si můžete vše na vlastní oči prohlédnut a vyzkoušet. Nabízíme různé modely – od plných dveří, před prosklené či bezpečností, proto si u nás jistě vyberete ty, které doladí váš interiér k dokonalosti.

Z jakých typů dveří můžete vybírat?

  • Polodrážkové dveře
  • Dveře bez polodrážky, tzv. bezfalcové
  • Posuvné dveře na zeď
  • Posuvné dveře do pouzdra

Kde najdu vzorkovnu?

Proč nechat montáž dveří a zárubní na odbornících?

Usazení dveřních zárubní chce přesné měření a zkušenosti, jinak hrozí, že budou zárubně namontované křivě a dveře nebudou správně sedět nebo bude problém se zámkem. Další problém může nastat, pokud stěna není zcela rovná a je potřeba při usazení řešit nerovnosti. Se stavebními pracemi máme mnoho let zkušeností. Neváhejte nás proto kontaktovat, vše na místě zaměříme a po výběru interiérových dveří se zárubní se postaráme o montáž na klíč. Prohlídněte si naše reference.