Montáž obložek u interiérových dveří

|
30.5.2022

Dveřní zárubeň s obložkou povýší vzhled celého interiéru o úroveň výše. Klasická kovová futra jsou sice funkční, ale díky obložkám docílíte sjednocení s dveřmi i celým interiérem. Montáž obložek u interiérových dveří chce zkušenost, a především přesné měření, na kterém závisí správné fungování dveří.

Montáž obložek do stávajících dveří či novostavby

Obojí je možné, ale vše má svá pravidla. Zatímco u novostavby je již v projektu počítáno s větším stavebním otvorem (na výšku 202 cm a na šířku o 5 cm více než budou plánované dveře), stávající dveře již nezvětšíte, a pokud ano, jsou potřeba rozsáhlejší stavební úpravy, které mohou zahrnovat i výměnu překladu.

Chci nezávaznou cenovou nabídku 

U stávajících kovových zárubní, na které plánujete namontovat nové obložky, je proto nutné počítat s tím, že se zúží průchozí prostor. Jaké jsou doporučené průchozí šířky dveří?

  • Vstupní dveře – ideálně 90 cm u rodinného domu, u bytu je minimum 80 cm.
  • Interiérové dveře do obytných místností – 80 cm.
  • Dveře do wc či koupelny – 70 cm (dříve byla norma 60 cm).
  • Bezbariérové dveře pro handicapované – průchozí šířka o 10 cm více, než je uvedeno výše.

Nejdůležitější pravidlo: Obložky i interiérové dveře v jedné rovině

Pokud se chcete pustit do montáže obložek u interiérových dveří sami, je důležité dodržovat nejdůležitější pravidlo: v každém kroku montáže hlídejte rovinnost stěny, zárubní a obložek ve všech směrech. Bez vodováhy a pečlivého přeměřování se neobejdete.
Častým nešvarem, především u starších staveb, jsou nerovnosti stěn, které mohou celé měření ovlivnit. To může mít za následek špatné osazení obložek, což se projeví problémy se samovolným otevíráním či zavíráním dveří a nepasováním dveří ve stavebním otvoru.

Navštivte naši vzorkovnu 

Nechte montáž obložek i interiérových dveří na profících

Šikovní kutilové se jistě do montáže pustí sami – pokud vám chybí vybavení, půjčte si ho u nás. Jestli vás ale obkládání neláká a chcete mít namontované dveře a obložky spolehlivě a na jedničku, neváhejte se na nás obrátit. V DOMIVO zajistíme nejen montáž, ale i stavební práce. Zakládáme si na tom, abychom našim klientům pomohli na cestě k útulnému domovu, proto v naší kamenné prodejně v Náchodě naleznete nejen vše kolem dveří, ale také bohatou nabídku oken, podlah či stínící techniky.