Plastová okna a jejich výhody

|
30.4.2019

Plánujete vyměnit svá stará okna za nová, nebo právě stavíte, a přemýšlíte nad tím, jaká vybrat? V současné době jsou nejběžnější a také nejpoužívanější plastová okna.

Proč jsou plastová okna nejoblíbenější?

Ačkoliv pro mnoho lidí je mnohem příjemnějším materiálem dřevo než plast, přesto si vyberou plastová okna spíše než ta dřevěná. Důvod je jednoduchý a dost pádný – výrazně nižší cena a snadnější údržba.

Toho všeho jsou si výrobci moc dobře vědomi, proto plastová okna s dřevěným dekorem skvěle imitují ta dřevěná tak, že je na první pohled od sebe ani nemusíte rozeznat.

Výhody plastových oken

Asi největší výhodou plastových oken jsou jejich tepelně-izolační vlastnosti. Pokud nechcete, aby vám unikalo z domu teplo a zároveň k vám nešel hluk z ulice, je to to nejlepší řešení. Navíc plastová okna nejsou tolik drahá – i když zde si dejte pozor na kvalitu materiálu, nejlépe po výrobci chtějte vědět, zda jsou vyrobena z prvoplastu a ne z recyklátu. Zároveň byste měli vědět, zda má vůbec ocelovou výztuhu.

Další výhody:

  • Nižší cena asi o 35 % oproti dřevěným oknům
  • Snadno se udržují, není potřeba je natírat
  • Široký výběr barevných odstínů
  • Barevná i tvarová stálost

Plastová okna mají i své mínusy

Abychom byli fér, musíme zmínit i nevýhody plastových oken

plastová okna

 

Například mají kratší životnost než ta dřevěná, vydrží vám asi 50 let. Ovšem i zde je to velmi relativní, protože pokud se o svá dřevěná okna nebudete starat, ani tak dlouho vám nevydrží. Už jsme měli spoustu zákazníků, kterým jsme měnili dřevěná eurookna za plastová již pod deseti letech, protože je správně neudržovali.

Ekologicky smýšlejícím lidem může také vadit větší ekologická náročnost při výrobě.

Více informací 

Montáž plastových oken

Firma Domivo samozřejmě kromě poradenství a plastových oken nabízí i jejich montáž. Naši zkušení pracovníci vám je namontují a následně po nějaké době i seřídí.

Jsme tu pro vás, navštivte nás v Náchodě

Na trhu najdete širokou nabídku plastových oken, ve které není úplně snadné se vyznat, pokud nejste odborník. Přijďte se poradit k nám do naší prodejny v Náchodě nebo nás neváhejte kontaktovat.

Chci nezávazně poptat