Plovoucí laminátové podlahy

|
17.4.2023

Plovoucí laminátové podlahy v dnešní době patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. Především o ně mají zájem zákazníci, kteří si kvůli vysoké ceně nemohou dovolit dřevěnou podlahu. Ovšem své příznivce mají i mezi těmi, kteří cenu nepovažují za nejdůležitější, a to proto, že tato podlaha má mnoho výhod, a to dokonce i oproti dřevu.

Co je vlastně plovoucí laminátová podlaha?

Plovoucí laminátová podlaha je typ podlahové krytiny na základě dřevovláknité desky o tloušťce kolem jednoho centimetru. Je složena z jednotlivých vlysů majících na boku zámek, díky kterému do sebe zapadnou. Pokládka této podlahy je celkem rychlá a snadná, ovšem vyžaduje velmi rovný povrch.

Chci si vybrat laminátovou podlahu 

Kvalitní laminátovou podlahu poznáte podle toho, že je vyrobena z přírodních materiálů. Neobsahuje PVC, PCB, dioxiny ani jinou chemii. Díky tomu se je laminát přírodní podlahou vhodnou i pro alergiky.

8 důvodů, proč chtít laminátovou podlahu

  1. dlouhá životnost
  2. skvělý poměr kvality a ceny
  3. vysoká zatížitelnost
  4. rychlá pokládka
  5. je antialergická a antistatická
  6. jednoduchá údržba
  7. hodí se i pro podlahové vytápění
  8. obrovský výběr dekorů a barev

Laminátové podlahy se hodí i do namáhaných interiérů, ovšem nedělá jim dobře vlhkost, proto ji nedoporučujeme do koupelen a prádelen.

Na co se zaměřit při výběru?

Jak vybrat tu nejlepší podlahu pro vás? Kromě vzhledu je třeba si všímat hlavně tloušťky lamely, zda je voděodolná, odolná proti oděru a také jestli má nějakou povrchovou úpravu. Dnešní nabídka podlah obsahuje různé provedení, zátěžové třídy, dekory a povrchy, které od pravého dřeva téměř nerozeznáte.

Chci nezávazně poptat 

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.