Plovoucí podlaha na zeď dodá interiéru útulnost

|
25.8.2022

Fantazii se meze nekladou, a to platí i pro obložení stěn. 

plovoucí podlaha na zeď

Nejspíš se většině z vás vybaví retro palubkové obložení, které mělo svoji módní vlnu před několika desetiletími.  V současné době se však obložení stěn dřevem opět vrací do módy, proto lze vybírat jak z moderních dřevěných palubek, tak plovoucí podlahy na zeď. A právě na tuto variantu se dnes společně podíváme.

Plovoucí podlaha na zem i zeď? Aneb jednoduché sjednocení interiéru

Líbí se vám na stěně dekor dřeva, ale nechcete využívat tapety a folie na zeď kvůli jejich krátké životnosti či umělému vzhledu? V tom případě vám, podobně jako celá řada bytových designérů, doporučujeme obložit zeď plovoucí podlahou. Ano, plovoucí podlahy nepatří jen na zem, ale také na zeď, kde vytvoří krásný prvek, kam bude váš pohled často směřovat. Navíc pohled na dekor dřeva navozuje pocit klidu a harmonie.

Proč využít plovoucí podlahu na obložení stěny?

  • Propojení dekoru na podlaze a stěně interiér zútulní a sjednotí.
  • Obložením stěny či její části získáte nadčasový prvek.
  • Lze elegantně zužitkovat zbytky podlahové krytiny, která by jinak neměla využití.
  • V závislosti na obložené ploše lze využít plovoucí podlahu na stěně jako izolant zvuku.
  • Snadná údržba – podobně jako podlahu stačí stěnu čas od času otřít vlhkým hadříkem.
  • Plovoucí podlaha je cenovým kompromisem mezi tapetami a dlažbou.
  • Bohatá paleta dekorů, barev a textur uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Nezávazná cenová nabídka

Kam se obložení plovoucí podlahou hodí?

Zpravidla se jedná o stěnu či prvek (nika, výklenek, sloup, výrazný kus nábytku…), který chcete zvýraznit a přitáhnout k němu pozornost. Velmi dobře vypadá obložení v okolí krbu, kde vytváří velmi příjemné a hřejivé zákoutí. V ložnici se plovoucí podlaha na zeď využívá pro zvýraznění čela postele a například v obývacím pokoji se často jedná o místo za sedací soupravou či za televizí.

Od dekorační stěny v obýváku, přes čelo postele až po kuchyňskou linku

Plovoucí podlaha při montáži na zeď má v interiéru opravdu široké využití. Takto obložená stěna, nebo jen její část, dodá místnosti útulnou atmosféru a vytvoří v interiéru zajímavý prvek. Své využití najde také v ložnici, kdy je využívána pro vyhraničení zóny pro odpočinek a zároveň vytváří čelo postele či obložení stěny proti ošoupání od peřiny.

Kudy k nám?

Plovoucí podlahou lze obložit také stěnu za kuchyňskou linkou, umyvadlem v koupelně nebo ji můžete využít místo obkladů na toaletě – v těchto případech, kde kolísá vlhkost a dochází k častému kontaktu s vodou, doporučujeme využít plovoucí podlahy vhodné do těchto podmínek či přímo obklady s dekorem dřeva.

Na zeď můžeme připevnit plovoucí podlahu, vinylové dílce i koberec

Pokud půjdeme do detailu a zaměříme se na řemeslné zpracování plovoucí podlahy na zeď, jedná se vlastně o přilepení, proto plovoucí podlaha ve svislé poloze „ztratí“ svoji plovoucí funkci – což ale při instalaci na stěně, kde není žádná zátěž, ničemu nevadí. Věnujeme se obložení stěn i dalšími podlahovými krytinami jako jsou vinylové dílce či lepení koberců například v tělocvičnách a barech, kde velmi dobře izolují hluk a zároveň chrání stěny.

Není pro vás plovoucí podlaha na zeď to „pravé ořechové“?

V tom případě nás neváhejte kontaktovat a jistě společně najdeme cestu, jak vámi vybraný dekor umístit na zeď. Díky bohaté praxi s vytvářením útulných domovů můžeme plovoucí podlahu nahradit buď klasickým dřevem (palubkami), vinylem či obklady v dekoru dřeva, které jsou často od opravdových prken téměř k nerozeznání.

Zajímá vás více? Jsme tu pro vás