Designové i funkční – takové jsou rolety den a noc

|
16.5.2019

Přestože na trhu existuje spousta různých typů stínění, na špičce se stále drží rolety den a noc. Pokud tedy zrovna nějaké sháníte, určitě stojí za to nad nimi pouvažovat.

Oblíbeným stíněním jsou rolety den a noc

Potřebujete vybrat stínění, ale nejste si tak úplně jisti, zda upřednostnit praktičnost nebo design? Odpovědí mohou být rolety den a noc, které obě požadované vlastnosti splňují na jedničku. Dokonce mají i něco navíc – nemusíte už si pořizovat záclony, a tím budete mít o několik „lapačů prachu“ méně.

Rolety na den i na noc

Jak už je z názvu zřejmé, rolety den a noc využijete jak ve dne, kdy propouští světlo, tak i v noci, kdy potřebujete zatemnit. To znamená, že přes den zabrání vnikání nepříjemných
slunečních paprsků a v noci naopak docílíte dokonalé tmy.

Dominantní i nenápadný prvek

Co se týče designu, můžete si vybrat z nekonečného množství druhů látek, barev a vzorů. Limitováni jste pouze svou představivostí a vkusem. Mohou se stát výrazným prvkem
interiéru nebo ho naopak mohou jen lehce doplňovat.
Navíc se díky své rozmanitosti hodí do každé místnosti – od obývacího pokoje, přes kuchyni, ložnici až po koupelnu.

rolety den a noc

 

Chci nezávazně poptat 

Na jakém principu fungují?

Rolety den a noc mají pruhy – střídavě tkané jako transparentní a neprůhledné. Ovládáte je pomocí řetízku. Podle toho, jak moc se budou překrývat, budete volit míru světla v místnosti.
Jelikož se navíjejí na trubku umístěnou v elegantním pouzdře, nemusíte se bát, že by vaše okno hyzdily nějaké nevzhledné úchyty nebo šrouby.

Nevýhody rolet den a noc

Rolety den a noc jsou zkrátka krásné, praktické i funkční. Ovšem musíme zmínit i jejich nevýhodu – podle způsobu uchycení kazety nemusí jít okno úplně otevřít dokořán nebo nemusí být možné mít stažené rolety a zároveň otevřené okno.

Potřebujete poradit?

Zaujaly vás rolety den a noc, ale chtěli byste si nechat poradit od odborníků?
Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.