Údržba plastových oken není nic složitého

|
18.6.2019

První vlna výměny plastových oken proběhla už v devadesátých letech. Pokud se týkala i vás, možná si kladete otázku, jestli byste neměli více řešit údržbu plastových oken, případně jejich výměnu.

Technologie výroby plastových oken jde stále dopředu

Plastová okna jsou vyrobena z neměkčeného PVC, které je obzvlášť odolným materiálem, který přežije i vaše děti a není tedy potřeba žádná složitá údržba. Ovšem otázkou je, zda vám to bude stačit. Technologie a normy se totiž neustále mění a za padesát let můžou být plastová okna úplně někde jinde.

Nová plastová okna jsou lepší

Starší plastová okna se mění za nová ne proto, že by neplnila svou funkci, ale proto, že ta nová jsou o tolik lepší, že se jejich výměna finančně vyplatí hlavně kvůli úspoře energie. Pokrok v jejich vývoji je totiž obrovský – například původně byly v profilu pouze tři komory, dnes už jich je osm, zvětšila stavební hloubka, vylepšilo se i těsnění, kování a zasklení oken.

udrzba oken

 

Údržba plastových oken

Údržba plastových oken není vůbec složitá, stačí, když budete dodržovat následující pravidla:

  • Důležité je si vybrat kvalitního výrobce oken a projít si jeho reference
  • Odborná instalace je také důležitá
  • Párkrát do roka okna umyjte, nezapomeňte ani na těsnění
  • Jednou za rok si okna nechte seřídit
  • Jak se ke svým oknům budete chovat, podle toho budou vypadat

Údržba a seřizování plastových oken

Údržba a seřizování plastových oken je občas nutná. Nejnáchylnější na opotřebování je dorazové těsnění. Přitom se jedná o nejdůležitější část, protože právě to zabraňuje unikání tepla. Jakmile tedy uvidíte, že nesedí tak, jak má, je nutné ho vyměnit.

Pokud nebudete mít okna správně seřízená, bude se opotřebovat i kování. Naštěstí i to lze snadno vyměnit.

Chci nezávazně poptat 

Potřebujete nová okna?

Neváhejte nás kontaktovat. Jsme rodinná firma, která dbá především na kvalitu a dobře odvedenou práci, za kterou vám ručíme.