Vinylová podlaha kraluje ostatním krytinám

|
26.2.2019

Sháníte novou podlahu? Možná ze všech stran slyšíte, že nejlepší je vinylová podlaha. Můžeme potvrdit, že 9 z 10 zákazníků se po ní ptá jako první, a přitom mnohdy ani netuší, co to vlastně je.

Co je vůbec vinylová podlaha?

Jednoduše řečeno vinylová podlaha je krytinou z tvrzeného PVC, která je složena z několika vrstev. Tu vrchní pak tvoří fotografický dekor, který je proti opotřebení chráněn průhlednou nášlapnou vrstvou. Ta se dá při lehkém poškrábání renovovat.


Chci si prohlédnout další reference

Výhody vinylové podlahy

  • široký výběr dekorů imitující dřevěné podlahy, kámen nebo dlažbu
  • vhodná pro podlahové topení
  • odolná vůči vodě a vlhkosti, takže ji můžete mít i v koupelně
  • snadná údržba

Jedinou nevýhodou vinylové podlahy je reakce na teplotu

Buďme ovšem fér a přiznejme vinylové podlaze i jednu nevýhodu – jelikož je to vlastně plast, reaguje na teplotu. Stane se totiž to, že když ji nalepíte při teplotě třeba nad 20 °C a pak vám spadne třeba na 5 °C, vytvoří se vám spáry. To se může stát i když třeba zapomenete v zimě zavřít okno. Dobrou zprávou ale je, že když se podlaha zahřeje, spáry zase zmizí.

Není to chyba, ale přirozená vlastnost

Ovšem nutno podotknout, že se nejedná o vadu materiálu, ale přirozený jev. Vinylová podlaha takto zkrátka pracuje. Proto ji nedoporučujeme do místností, ve kterých není stabilní teplota.

Chci další informace 

Navštivte nás v Náchodě

Chcete vědět více nebo máte dotazy? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme. Případně nás můžete navštívit i na naší pobočce v Náchodě.