Vinylové podlahy a jejich rozdělení

|
18.3.2019

Vinylová podlaha, je v poslední době jednoznačně nejoblíbenějším typem podlahové krytiny, jelikož má oproti těm ostatním spoustu výhod – kombinuje v sobě výhody přírodních a syntetických materiálů. Výrobci podlah tak začali nabízet stále více různých typů.

Vinylové podlahy rolové a dílcové

V základním dělení vinylových podlah rozlišujeme vinylové podlahy rolové a dílcové. Už sám jejich název napovídá, jaký je mezi nimi rozdíl.

rozdeleni-podlah

Rozdělení vinylových podlah:

1. Vinylové podlahy rolové – známe je spíše pod názvem PVC. Můžeme je lepit, nebo i pokládat na volno. Rozlišujeme spousty druhů rolových vinylových podlah od zátěžových (například do komerčních prostor (jídelny, kanceláře, nemocnice)) až po bytové na paměťové pěně nebo filcu, který nám zajistí „měkký“ nášlap a tlumí kročejový hluk.

2. Vinylové podlahy dílcové

  • Vinylové podlahy lepené
  • Vinylové podlahy click
    - Celovinylové 4,5 mm silné
    - Vinylové dílce na HDF desce s korkovou podložkou (celková síla materiálu 9,5mm,
    ale vinyl tvoří jen 2 - 2,5 mm + HDF deska a korková podložka)

Chci vědět více 

Vinylové podlahy lepené

Vinylové podlahy lepené jsou podlahové dílce (vyrábí se v různých velikostech), které se celoplošně přilepí k vystěrkovanému podkladu. Jejich výhodou je vysoká odolnost proti opotřebení, snadná údržba a díky funkčnosti se hodí třeba i do koupelny.

Vinylová podlaha click

Vinylová podlaha click je kombinací předností vinylových a klasických plovoucích podlah, které se vyznačují těmi nejlepšími vlastnostmi. Stejně jako u všech těchto podlah si můžete vybrat z široké nabídky dekorů, které jsou dokonalou imitací nejen na pohled, ale i na dotek.

 

Máte další otázky? Nebo chcete poradit, jaký typ vinylové podlahy je pro vás ten pravý?
Neváhejte nás kontaktovat nebo nás rovnou navštivte v naší prodejně.

Chci nezávazně poptat