Vchodové dveře

Bytoví designéři se shodnou na tom, že vchodové dveře jsou jedním z nejdůležitějších designových prvků bytu nebo domu. Jejich vzhled a stylová návaznost nejen na prvky vnější fasády domu, ale i převládající styl v regionu nebo obci, všechno jsou podvědomé signály, které vchodové dveře vysílají na kolemjdoucí a případné návštěvy.

Ano, jak bylo napsáno na mnoha dalších místech, vchodové dveře jsou vizitkou jejich majitele. Konzervativní, bytelné, designově odlehčené, nebo extravagantní - vchodové dveře mohou být takové, jaký je majitel bytu. Je však design na prvním místě?
Co by měly vchodové dveře kromě adekvátního vzhledu splňovat?

Dveře musí zajistit především bezpečnost

I nejlevnější vchodové dveře musejí splňovat určité minimální požadavky pro zabránění nežádoucí návštěvě nenechavců.
S tím, jak roste kvalita vchodových dveří směrem k exkluzivnějším kategoriím, přibývají další prvky pasivního zabezpečení, jako druhý nezávislý zámek, tříbodová petlice, zarážka (hřib) proti vysazení, bezpečnostní zámkové vložky a podobně.

Vchodové dveře a pes s vodítkem

 

Pokud mají být jedny vchodové dveře jedinou bariérou mezi vaší útulnou předsíní a vnějším světem, věnujte zabezpečení dostatek pozornosti a nebojte se zeptat na podrobnosti.

Chci nezávaznou cenovou nabídku

Vchodové tepelně izolační dveře - vlastnosti vchodových dveří

Zejména pro vchodové dveře do rodinných domů platí nyní velmi přísná pravidla hodnot tepelného odporu. Pryč jsou doby, kdy měla rodinná stavení velkoryse koncipovaná zádveří, která sloužila jako další izolace před zimou a vlhkostí. Dnes je prostor drahý a tak je na telenou izolaci dveří, ale i zvukově izolační vlastnosti vchodových dveří kladen velký důraz. Výplň dveří je řešena z tepelně izolačních materiálů, ať už jde o odlehčenou dřevotřísku, nebo účinnější tepelně izolační pěnové desky. Konstrukce tepelně izolačních dveří, zárubní a prahů eliminuje tepelné mosty. Zasklení je většinou řešeno rámečky s izolačním dvojsklem, nebo dokonce trojsklem.

Povrchové materiály a úpravy

Vchodové dveře jsou neustále vystaveny vnějším povětrnostním vlivům, vlhkosti, mrazu, ostrému slunci, často oddělují prostory o výrazně odlišné teplotě a vlhkosti. Pokud se nemají po první zimě pokroutit a ztratit většinu svých konstrukčních vlastností, musejí mít vchodové dveře velmi dobrou povrchovou úpravu při všech použitých materiálech.

U nejlevnějších plastových dveří by člověk čekal největší odolnost proti povětrnostním vlivům, ale nemusí to být úplně pravda. Zejména plastové vchodové dveře s barevným dekorem mohou výrazně trpět na prudkém slunci. Mnohem lépe jsou na tom vchodové dveře s povrchovou úpravou vysokotlakým laminem nebo fólií. Vrstvené sendviče izolačních a výztužných materiálů propůjčují za stále dobrou cenu vlastnosti masivního dřeva i lehčím konstrukcím.

Hliníkové dveře vynikají svým zpracováním

V posledních letech jsou u designérů i zákazníků velmi oblíbené hliníkové dveře, které jsou vhodné do rodinných domů i administrativních budov. Při návrhu konstrukce, výrobě i montáži jsou na hliníkové dveře kladeny vysoké nároky, které oceníte nejen při pohledu na architektonické řešení, ale i z pohledu izolace a dlouhé životnosti. Navíc jsou tyto dveře prakticky bezúdržbové, vynikají pevností a tvarovou stálostí a v neposlední řadě vysokou odolností nejen proti povětrnostním vlivům.

Ukázku naší práce si můžete prohlédnout v referencích.

Potřebujete interiérové dveře? Prohlédněte si naší nabídku.

Potřebujete poradit? Nevíte si rady s parametry? Neváhejte nás kontaktovat, nebo navštivte naši prodejnu v Náchodě.