3 kroky k renovaci Vaší parketové podlahy

1. Příprava a odstranění starého lakovaní

Při renovaci parketových podlah je klíčové začít správnou přípravou. Prvním krokem je odstranění starého lakovaní. To naši zkušení podlaháři provádí broušením. Po odstranění starého lakovaní je důležité podlahu důkladně vyčistit od prachu a nečistot.

2. Opravy a výplně

Při renovaci mohou být nezbytné i drobné opravy. Pokud jsou některé parketové desky poškozené nebo jsou mezi nimi mezery, je třeba tyto problémy opravit. Na trhu jsou k dispozici různé dřevěné výplně a tmely, které umožňují pečlivou opravu. Pokud jsou některé části parketové podlahy silně opotřebované, může být také nutné provést řemeslné práce na obnovení povrchové struktuře dřeva.

3. Renovace a ochrana

Po odstranění starého laku a provedení nezbytných oprav je čas na osvěžení a ochranu parketové podlahy. Nanášíme nový lak nebo olej podle Vašeho výběru. Lak poskytuje odolnost vůči poškrábání a vnáší do místnosti lesklý vzhled. Na druhou stranu, olej zachovává přirozený vzhled dřeva a je snazší ho opravit v případě místních poškození. Při aplikaci laku nebo oleje dodržujeme výrobcem doporučené postupy a dbáme na dostatek času pro vyschnutí. Po dokončení tohoto procesu budete mít krásnou renovovanou parketovou podlahu, která vydrží dlouhá léta.

Chci opravit podlahu

Podívejte se jak taková pokládka parket probíhá. Pustit video

zpět